menu

Įdomu

LEDAI KENKIA AR YRA NAUDINGI?

Daugelis tradiciškai mano, kad ledai nėra sveikas produktas. Tačiau neseniai paaiškėjo, kad ledai turi gausybę naudingų medžiagų. Dar žymusis gydytojas Hipokratas patarė valgyti "užšaldytą kremą", kuris, jo nuomone, gerina savijautą. Pasirodė, kad jis buvo teisus. Ledus valgyti sveika,- pranešė Anglijos mokslo taikymo pramogų versle tyrinėtojų asociacija.

Tad štai, ledai organizme stimuliuoja tokios svarbios medžiagos kaip serotoninas gamybą, kuris gali apsaugoti mus nuo stresų ir kelti nuotaiką. Tyrimai parodė, kad dažnai pasilepinantys ledais žmonės jaučiasi laimingesni, nei tie, kurie ledų nemėgsta. Be to, ledai gali būti greita ir efektyvi priemonė sustabdyti kraujavimą iš nosies, dažnai pasireiškiantį karštu vasaros metu. Kad kraujavimas sustotų, užtenka suvalgyti keletą gabaliukų labai šaltų ledų.

O vienas iš neseniai atliktų vokiečių gydytojų tyrimų patvirtino, kad įprasti ledai nuostabiai gydo pervargimą ir nervinę įtampą. Tai paaiškinama tuo, kad natūralus pienas ar grietinėlė, iš kurių ir yra gaminami tikri itališki "Valentino" ledai, savo sudėtyje turi L-triptofano – labai natūralios medžiagos, pakeliančios nuotaiką ir raminančios nervų sistemą. Mokslininkai primena, kad ši medžiaga dar ir padeda atsikratyti nemigos. Paprastas pienas ir grietinėlė neturi šios savybės todėl, kad esant pliusinei temperatūrai L-triptofanas nepastovus, o užšaldytas leduose jis gali ilgai išlaikyti struktūrą.
Pasak mokslininkų, kai ledus valgo suaugusieji, jie dar turi ir papildomą terapijos efektą, kuris susijęs su teigiamomis emocijomis. Juk ledai primena mums vaikystę, kuri daugumai žmonių susijusi su gražiais prisiminimais. 

 

footer
apie mus naujienos meniu partneriai idomu contacts galerija english